متکازین

روستای زیبای جبل النور متکازین

متکازین

روستای زیبای جبل النور متکازین

متکازین

ســلام بـر متـکازین روستـای زیبــا ام
که کو هایش فروغی دارد از نور شهیدان

۱۰ مطلب در شهریور ۱۳۹۵ ثبت شده است

گزارش تصویری

دهمین یادواره ی 800 شهید شهرستان بهشهر و دومین سالگرد ارتحال سیدالعلماء مازندارن حضرت آیت الله حاج سید صابر جباری (ره)

خیرمقدم توسط حجت الاسلام والمسلمین سیدضیاءالدین جباری یادگار سید العلماءمازندران 

خیرمقدم توسط حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه محترم بهشهر 

حضور مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه

حضور مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه

حضور روحانیت معزز در مراسم

مداح اهل بیت جناب آقای مختاری

حجت الاسلام و المسلمین سیدضیاءالدین جباری/آیت الله معلمی/آیت الله محمدی لائینی/حجت الاسلام و المسلمین عربعلی جباری

حضور مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه

حضور روحانیت معزز در مراسم

حضور مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه

سخنرانی سردار دهقان(وزیردفاع)

سخنرانی سردار دهقان(وزیردفاع)

سخنرانی سردار دهقان(وزیردفاع)


۰ نظر ۱۸ شهریور ۹۵ ، ۱۷:۰۲
محمدی متکازینی

حاکمان عربستان صلاحیت اداره حرمین شریفین را ندارند

پنجشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۵، ۰۴:۳۶ ب.ظ

حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دومین سالگرد درگذشت آیت‌الله سیدصابر جباری نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و دهمین یادواره سرداران و 800 شهید این شهرستان، ضمن عرض تسلیت بمناسبت شهادت امام محمد باقر (ع) و سالروز حادثه ی منا، امروز را مقارن با چندین مناسبت بزرگ در طول تاریخ دانست و گفت: 17 شهریور را میتوان نقطه آغاز گسترش حضور میلیونی مردم در مقابل نظام ستم شاهی نامگذاری کرد. این نظام با سیل عظیم جنبش اسلامی با قدمت 2500 ساله تنها با خون شهدا برافکنه شد.

 

دهقان تلاش آمریکا و صهیونیست را به جهت فروپاشی اسلام بی اثر عنوان نمود و خاطر نشان کرد: شهادت دلاور مردان ما به همه دنیا ثابت کرد که منافقین مدعی اسلام در اهداف شوم خود موفق نبوده اند و این هم را مرهون درایت مقام معظم رهبری و بیداری و هوشیاری مردم همیشه در صحنه هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه بحث انفجار 7 تیر و 8 شهریور و از این قبیل رویدادها نتوانسته خللی در نظام اسلامی وارد کند بیان داشت: مردم جامعه اسلامی به همگان اثبات نمودند که در تحقق آرمانهای نظام و عزت اسلامی هزینه می کنند. بواقع با خون هر شهیدی نهال انقلاب بارورتر شد.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم به بررسی وضعیت دنیا و نقش شهدا در انقلاب پرداخت و گفت: امروز دنیا و منطقه دستخوش آشوب، بی ثباتی و ناامنی است. عامل اصلی بروز تمامی این مشکلات نظام سلطه که در راس آن آمریکاست می باشد.

 

 

حسین دهقان صهیونیست ها را هادیان سیاسی دولت آمریکا قلمداد نمود و افزود: بواقع صهیونیست ها هادیان سیاسی و هدفگذاران نظام سلطه هستند. اگر چه آمریکا توانسته به لحاظ سیاسی و نظامی بسیاری از مناطق جهان را تحت تاثیر خود قرار دهد اما در پشت صحنه مطیع برنامه ریزی های صهیونیست است.

 

وی با اشاره به دشمنی های آشکار یهود و صهیونیست با اسلام و مسلمین افزود: در حال حاضر دنیای اسلام گرفتار عداوت و کینه ورزی های شده است. همه ی سرزمین های اسلامی از سوریه تا یمن دستخوش نا امنی و بی ثباتی شده اند.  گروه های سلفی و تکفیری تنها به دنبال نسل کشی نیستند بلکه نابودی زیرساختهای اسلامی را بطور جدی دنبال می کنند.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به سالروز کشتار حجاج ایرانی در منا خاطر نشان کرد: در چنین روزی حکام عربستان بی کفایتی مدیریتی خود را به جهانیان ثابت نمودند و با این اقدامات نشان دادند که صلاحیت اداره حرمین شریفین و میزبانی زائرین خانه خدا را ندارند.

 

حسین دهقان با بیان اینکه دولت عربستان، حجاج ایرانی را از انجام فرایض حج بازداشتند تصریح نمود: دولت و تمامی سازمانهای ذی ربط همه تلاش خود را برای میسر شدن این مهم انجام خواهند نمود.

 

وی در ادامه افزود: امنیت، تضمین کرامت حجاج در مراسم حج و برخورداری از نماینده رسمی سیاسی در مراسم حج از جمله درخواستهای ما از دولت عربستان بود که متاسفانه با مخالفت آنان مواجه گشتیم.

 

دهقان با اشاره به یکی از فرایض مقام معظم رهبری دولت عربستان را جنایتگر تعبیر نمود و ادامه داد: تصاویر و فیلم های موجود در حادثه منا بیانگر این است که مسئولین صعودی هیچ اقدام مثبتی برای نجات حجاج انجام ندادند.

 

وی هدف اصلی برگزاری مراسمات یادواره های شهدا را عبرت آموزی از صفات و ویژگی های شهدا دانست و گفت: برماست که بدانیم در این دنیای پر تنش چه رسالتی برعهده داریم و شهدا از چه ویژگی هایی برخوردار بودند که ما همواره به آنان نیازمندیم.

 

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سلامت و امنیت را دو ویژگی مهم نظام و جامعه سالم عنوان نمود و تصریح کرد: یک جامعه سالم از انسجام و یکپارچگی واحدی برخوردار است و همه احاد آن ملت زیر یک پرچم و به فرمان رهبرشان با اتحاد برای پاک دامنی و حریم اسلام گام بر میدارند.

 

وی در پایان با اشاره به حضور جوانان در سوریه خاطرنشان کرد: ما از حریم مکتب اسلام دفاع میکنیم چرا که این ملت به جهانیان ثابت کرده است که  شایستگی دفاع از حریم حرم را دارد. در حال حاضر جامعه اسلامی مبدل به یک جامعه شاهد شده است و نماد تمام عیار ویژگی های انسان ساز، جامعه ساز و جهان ساز در این جامعه وجود دارد.

منبع : صدای بهشهر

۰ نظر ۱۸ شهریور ۹۵ ، ۱۶:۳۶
محمدی متکازینی

دهمین یادواره ۸۰۰ شهید شهرستان بهشهر و دومین سالگرد ارتحال سیدالعلمای مازندران حضرت آیت الله حاج سید صابر جباری (ره) امام جمعه بهشهر و نماینده فقید مردم شریف مازندران در مجلس خبرگان رهبری پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۱۸ با سخنرانی سردار دکتر دهقان وزیر محترم دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برگزار می گردد.

۱ نظر ۱۵ شهریور ۹۵ ، ۱۳:۰۵
محمدی متکازینی

همدم دیرینه ما

جمعه, ۱۲ شهریور ۱۳۹۵، ۱۰:۵۰ ب.ظ

۰ نظر ۱۲ شهریور ۹۵ ، ۲۲:۵۰
محمدی متکازینی

دهم شهریور. شهرمان استانمان و کشور عزیز مان ایران اسلامی و رهبرفرزانه و عزیز مان درسوک مردی ازتبار حسین ع مردی ازدل مردم یار و یاور مردم ومحرومین نیازمندان انیس و مونس و همرزم شهدا مردی که درخونه اش بروی همه مردم شهر و روستا ها و استان باز بود یار و همدم خانواده محترم و عزیز شهدا بودوقتی   شهدا را میآورند فراق شهدا بردلها سنگینی می کرد و قتی حضرت آیت‌الله جباری وارد منازل شهدا میشد دلها آرام می شد تسکین پیدا می کرد اکثریت شهدای شهر ستان بهشهر و صیت کردند حضرت آیت‌الله جباری نمازشان را بخوانند و حداقل یک سخنرانی درمراسم آنان داشته باشند بنده دردوران دفاع مقدس مسول هماهنگی آمبولانس های موجود در شهرها ی بهشهر و نکا و گلوگاه و آوردن جانبازان عزیز به بهشهر هم بودم ابتدا بیمارستان ها ی اطراف محل تخلیه که فقط قائم‌شهر و گرگان بود را پر میکردیم سپس سهمیه بهشهر را میاوردیم و دراین بیمارستان بستری میکردیم و قتی مجروحین عزیز را میاوردیم بلافاصله حضرت آیت‌الله جباری به ملاقات مجروحین می آمد بعد به بنده امر میگردند که شما چون شاغل در این بیمارستان هستید ازطرف من بطور مرتب به آنها سرکشی کن و آنهاهر نیاز مندی دارند تهیه کن بعد با من حساب کن و بنده افتخار داشتم به چندین مورد ماموریت های محوله انجام وظیفه کردم حتی آن عزیزان جانباز باتعجب میگفتن یعنی اقای جباری شمارا فرستاده هم خوشحال میشدند و هم تشکر می کردند آری شخصیتی را ازدست دادیم دردل همه جا داشت و بارفتنش تمام شهرستان واستان درماتم نشست روحش شاد کنار شهدا گورایش باد.

شادی روح سید العلماءمازندران حضرت آیت الله جباری (ره) صلوات
۰ نظر ۱۰ شهریور ۹۵ ، ۱۶:۰۹
محمدی متکازینی

 حضرت آیت اسید صابر جبّاری در نهم فروردین ۱۳۱۷ در روستای متکازین از توابع شهرستان بهشهر در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشودند. پدر ایشان، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید محمد جبّاری، که خود در کسوت روحانیت بودند از کودکی به تعلیم فرزندشان همّت گمارد؛ به طوری که ایشان در ۱۲ سالگی سطح مقدماتی علوم اسلامی را آموخته و آماده ی کسب معارف بالاتر شدند؛ لذا به حوزه ی علمیه ی کوهستان بار سفر بستند و نزد علمایی چون آیت الله العظمی کوهستانی، حجج اسلام سمچولی و سید زکریا حسینی متکازینی به تحصیل علوم حوزوی پرداختند.
۰ نظر ۱۰ شهریور ۹۵ ، ۱۱:۱۳
محمدی متکازینی

تصاویری از کتاب ها و نمای داخلی و بیرونی کتابخانه عمومی روستای متکازین که در سال1358توسط مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج سیدرمضان محمدی (ره) تأسیس و تجهیز مجدد آن توسط اداره ی جهاد سازندگی نزدیک به حدود بیش از 20 سال پس از تأسیس و نام گذاری آن به نام مرشد و مرادش حضرت آیت الله نصیری (ره) .

بقیه تصاویر در ادامه مطلب

۱ نظر ۰۷ شهریور ۹۵ ، ۱۴:۰۲
محمدی متکازینی

در سوگ خورشید

يكشنبه, ۷ شهریور ۱۳۹۵، ۱۲:۴۸ ب.ظ


در سوگ خورشید

تا چهره ی خورشید تو در خاک نقاب است 

دنیـا همه جـا تیره و تاریـک و خراب است 


تنهـا نــه فقـط سـوخـت دل مـن ز فـراقــت 

دل های بسی پیر و جوان از تو کباب است 


رفتی چو ملک غرقه ی در چشمه ی عذبی 

از سوگ فراقت همه جانها به عذاب است 


شادی و خوشی دفن شد همراه تو در خاک 

هـرجـا نشان از خنده بود نقش سراب است 


مــاه بــی رخ تــو مــیــل نـدارد کـه بتابـد 

دیــگــر چـه دلیل تـابش بـر آفتـاب است 


گلهــا همه دارنـد زکـمـی عـمـر شکایـت 

آخر دگر این گل صفتان را چه شتاب است .

شعری از برادر گرامی آقای سید خلیل جبارفلاحی در سوگ مرحوم حجه الاسلام حاج سید لطف الله جباری

منبع: کانال روستای متکازین بهشهرmetkazin_ir@
۱ نظر ۰۷ شهریور ۹۵ ، ۱۲:۴۸
محمدی متکازینی

۰ نظر ۰۳ شهریور ۹۵ ، ۱۳:۱۷
محمدی متکازینی

تشکرویژه داریم از شورا ودهیاری زحمتکش روستای متکازین که خالصانه برای مردم روستا انجام وظیفه میکنند.


۰ نظر ۰۱ شهریور ۹۵ ، ۱۰:۵۶
محمدی متکازینی